ЕКОЛОШКА СЕКЦИЈА
Еколошка секција у основним школама треба да допринесе развијању еколошке културе ученика у најранијем узрасту. Ученици треба да спознају потребу да се животна средина сачува у што већој мери у свом природном облику, нарочито имајући у виду угрожавајућу заступљеност прљавих технологија у савременој произвоодњи.

Зато наставни програм еколошке секције треба да се усмери на васпитање и образовање у заштити и унапређењу животне средине чијом реализацијом ће се ученицима у складу са захтевима и достигнућима савремене науке омогућити адекватно усвајање знања о стању и угрожености планете Земље, код њих развијати еколошки однос према природним вредностима као и њихово активно укључивање и решавање конкретних проблема заштите и унапређења животне средине у локалној самоуправи.

ПРОГРАМ РАДА ЕКОЛОШКЕ СЕКЦИЈЕ ОБУХВАТА СЛЕДЕЋЕ АКТИВНОСТИ
  • Проучавање одређених екосистема, извора и решавања проблема загађења животне средине у локалној средини
  • Трибине као еколошке едукације ученика и родитеља
  • Литерални радови у школским новинама, холу школе, кабинету биологије